04.06.2020
623

Klima bakımı insan hayatı için yani sağlık açısından çok önemlidir. Çünkü insanlar tarafından kullanılan tüm cihazların yıpranma payı vardır. Bu açıdan bakıldığında klimaların da rutin bir şekilde bakım işlemine tabi tutulması kesinlikle gereklidir.

Antalya sıcak havalarda daha verimli soğutma performansı için klima bakımı yaptırmayı ihmal etmeyin. Mert Teknik Klima iletişim numaralarını kullanarak veya whatsapp butonunu kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

Klimalar, ısıtma ve soğutma fonksiyonlarıyla farklı mevsimlerde zıt amaçlarla kullanılabilirler. Dolayısıyla yapılacak kontrol işlemlerinde bu durum göz önünde bulundurulmalıdır.

KLİMA BAKIMINDA NELER OLUYOR ?
 • Klima ünitesinin genel temizliği.
 • Kondanser ünitesinin klima temizlik sıvısı ile temizlenmesi.
 • Dış üniteyi su ve klima temizlik sıvısı ile temizlenmesi.
 • Kompresörün çektiği akım ve gerilimin ölçülmesi.
 • Gaz basıncının kontrol edilmesi.
 • İlgili ekipmanların gözle kontrolünün yapılması, bir aksilik varsa düzeltilmesi.
 • İç ve dış üniteyi su ve klima (evaparatör) temizlik sıvısı ile temizlenmesi.
 • Sıvı atıkların ofis vb. mahalleri kirletmemesi için gerekli önlemlerin alınması.
 • İç ünite cross fanının temizlenmesi.
 • İç ve dış ünite drenaj sisteminin kontrol edilmesi.
 • Kondanser tavasında biriken suyun sızıntı yapmadan gidere yönlendirildiğinin kontrol edilmesi, tavada veya drenaj hattında herhangi bir sızıntı oluyorsa giderilmesi. Kondanser tavasının temizlenmesi.
Hizmet Görselleri

Uzun bir yaz mevsimini geride bıraktıktan sonra bir hayli kirlenmiş olan klima filtresini temizlemek gereklidir. Kış mevsimi sonrasında, yaz sıcakları gelmeden klimanın periyodik kontrolünü yaptırmak aynı şekilde gereklidir. Kısaca denilebilir ki; bir sezon bitip diğer sezon başlamadan önceki zaman klima bakımı için doğru zamandır. Yılda 2 kez Mert Teknik de klima bakımı yaptırmak faydalı ve doğru bir yaklaşımdır. Filtrelerin temiz kalması ve cihazın tasarruflu olarak randımanlı bir şekilde çalışmasına devam etmesi aile bütçesi ve konforu açısından oldukça önemlidir.

Ürünle İlgili Merak Edilenler
Klima Bakımının Faydaları Nelerdir ?

Gereksiz elektrik tüketimini önler, tasarruf sağlar.
Klima içinde bakteri kolonisi oluşma riskini azaltır.
Klimanın ömrü uzun olur, randımanlı çalışır.
Yeterli ısıtma / soğutma verimi sağlanır.
İçindeki gazın beklenmedik bir zamanda bitmesinin önüne geçilir.

Klima Bakımı Neden Önemlidir ?

Arıza gibi istenmeyen durumlar yaşamamak adına bakım yaptırmak önemlidir. Aksi taktirde bozulmalar yaşanabilir, dezenfektasyon yapılmadığında hastalıklar artabilir, bir başka sorun olarak yüklü elektrik faturaları gelebilir. Bir zaman sonra bakımsızlıktan ötürü hem bozuk bir klima, hem hastalık kapmış aile halkı, hem de kabarmış bir elektrik faturası ile karşı karşıya gelmek işten bile değildir.

Klima Bakımı Yapılmazsa Ne Olur ?

Filtreler tıkanır. Etrafa bakteriler yayılır.
Ortamdaki insanlar hastalanabilir.
Verimli bir ısıtma/soğutma sağlanamaz.
Klimanın gazı herhangi bir zaman bitebilir.
İstenilen sıcaklığa daha geç ulaşılır.
Daha fazla enerji tüketimi olur.
Elektrik faturası yüksek gelir.

Hava içinde her türlü gaz bulunabileceği gibi toz, kir, duman vs. maddeler de barınabilir. Filtreler ise tüm bu zararlıların filtrasyon işlemini sağlar. Bir yerden sonra filtreler dolduğunda ise filtreleme yeteneği azalır. Böylece giderek daha zor çalışmaya başlar. Gürültü çıkarır. Daha geç ısıtır veya soğutur. Ayrıca istenilen ısıya ulaşması her zaman garanti olmayabilir.

Split klima dezenfeksiyonundan multi klima bakımına dünya markalarının yetkili servisi ve satış bayisi olarak hizmet vermekteyiz. Samsung’dan Midea’ya, Gree’dan Vestel’e birçok bilindik markanın yetkili bayisi olarak çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Sorunuz mu Var?
Ürünle İlgili Kampanyalar
Klima Bakımı Enerji Tasarrufu Sağlar.

Klimanın etkin ve uzun ömürlü çalışabilmesi için klima bakımının periyodik olarak yaptırılması son derece önemlidir. Klima bakımı yetkili servis tarafından yapılmalıdır.

Ürün Sipariş Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Mustafa TARAKÇI
  Mustafa TARAKÇI
  Merhaba.
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?